Transferta në Torino dhe Angli, Bakaj e Marku tentojnë mrekullinë në Europë

Elis Bakaj dhe Kristi Marku ishin disa nga futbollistët shqiptarë që dolën me kokën e lartë…

Europa League | “Malore” për Çekiçin dhe Qosen, Bakaj me mision në Maltë

Legjionarët shqiptarë nëpër Europë do aktivizohen sot në ndeshjet e raundit të parë kualifikues të Europa…

Bakaj i bën të gjithë për vete, tifozët e votojnë më të mirin

Pas tri ndeshjesh ku nuk kishte arritur të gjente rrugën e rrjetës, Elis Bakaj u rikthyer…

VIDEO | Dopietë dhe asist, Bakaj bën heroin në Bjellorusi

Pas tri ndeshjeve qetësi, Elis Bakaj është rikthyer të jetë protagonist në Bjellorusi me skuadrën e…

VIDEO | Bate tepër e fortë për Bakajn dhe Soligorskun, Ibrahimaj shkëlqen në Norvegji

Elis Bakaj nuk mundi të ndihmonte skuadrën e Shaktar Soligorsk në ndeshjen e sotme ndaj Bate…

Vlerësimi i radhës, Bakaj pjesë e më të mirëve në Bjellorusi

Elis Bakaj shënoi të premten një prej golave në fitoren 3-1 të Shaktjor Soligorsk përballë Dniapros…

Medalje për Bakajn, Soligorski i tij fiton Kupën e Bjellorusisë

Shumë futbollistë shqiptarë kanë luajtur këtë sezon në finalen e Kupave të shteteve ku luajnë. Në…

VIDEO | Bakaj fiton “derbin” me Gavazajn, Shaktjori fluturon në krye

Elis Bakaj ka fituar “derbin” shqiptar me Enis Gavazajn. Shaktjor Soligorski fitoi 3-0 përballë Dinamos së…

VIDEO | Çmim dhe sherr, Bakaj mbetet i njëjti në Bjellorusi

Sezoni i dytë i Elis Bakajt në Bjellorusi ka nisur në mënyrën më të mirë të…

Vlerësime në Azerbaixhan dhe Bjellorusi, shkëlqejnë dy “ish”-ët e Superiores

Ish-futbollisti i Skënderbeut Xhejms Adeniji vazhdon të spikasë në Azerbaixhan me skuadrën e Gabalas. Në takimin…

Bakaj e fillon mbarë sezonin, vlerësim për sulmuesin shqiptar

Skuadra e Elis Bakajt, Shaktar Soligorsk, e nisi me fitore këtë edicion të kampionatit bjellorus. Klubi…

Gavazaj debuton me fitore, ditë “jo” për Alitin në Suedi

Enis Gavazaj ka debutuar ditën e sotme me skuadrën e Dinamos së Minskut në Bjellorusi. Skuadra…

ZYRTARE | Destinacion i ri për Gavazajn, Skënderbeu e huazon sërish

Enis Gavazaj do  të vijojë karrierën e tij në kampionatin bjellorus. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është…

Latif: Jam i përqendruar te Teuta, Zoti ka një plan për mua

Pak javë më parë Teuta zyrtarizoi largimin e Latif Amadu, por nuk ishte e thënë që…

Dështon transferimi i Latif, sulmuesi mbetet i Teutës

Klubi i Teutës zyrtarizoi ditën e premte shitjen e sulmuesit Latif Amadu te skuadra e bjelloruse…

Europë dhe gol, Bakaj e mbyll kampionatin me festë

Shaktjor Soligorsk ka fituar ndeshjen e fundit të kampionatit në shtëpi, duke mposhtur ekipin e FC…

Zyrtare | Bakaj nuk i ndahet Bjellorusisë, sulmuesi rinovon kontratën

Elis Bakaj i ka përmbushur të gjitha pritshmëritë e presidencës së Shaktar Soligorsk, që në janar…

Bakaj “çmend” Bjellorusinë, vjen goli i radhës

Elis Bakaj nuk e filloi siç duhet aventurën e tij te skuadra e Shaktjor Soligorskit, por…

Bakaj mrekullon Bjellorusinë, sulmuesi sërish protagonist

Elis Bakaj po shkëlqen në kampionatin bjellorus. 31-vjeçari ka shënuar në fitoren 1-3 në trasnfertë ndaj…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online