Europa League | “Malore” për Çekiçin dhe Qosen, Bakaj me mision në Maltë

Legjionarët shqiptarë nëpër Europë do aktivizohen sot në ndeshjet e raundit të parë kualifikues të Europa…

Buzëqeshin Bakaj e Binaku, e kundërta me Çekiçin e Qosen

Raundi i parë i kualifikueseve të “Europa League” riktheu në fushë disa nga futbollistët shqiptarë që…

Bakaj i bën të gjithë për vete, tifozët e votojnë më të mirin

Pas tri ndeshjesh ku nuk kishte arritur të gjente rrugën e rrjetës, Elis Bakaj u rikthyer…

VIDEO | Dopietë dhe asist, Bakaj bën heroin në Bjellorusi

Pas tri ndeshjeve qetësi, Elis Bakaj është rikthyer të jetë protagonist në Bjellorusi me skuadrën e…

Vlerësimi i radhës, Bakaj pjesë e më të mirëve në Bjellorusi

Elis Bakaj shënoi të premten një prej golave në fitoren 3-1 të Shaktjor Soligorsk përballë Dniapros…

VIDEO: Bakaj makineri golash, vjen rrjeta e radhës në Bjellorusi

Elis Bakaj nuk ndalet së shënuari në Bjellorusi. 31-vjeçari ka arritur një formë shumë të mirë…

Medalje për Bakajn, Soligorski i tij fiton Kupën e Bjellorusisë

Shumë futbollistë shqiptarë kanë luajtur këtë sezon në finalen e Kupave të shteteve ku luajnë. Në…

VIDEO | Bakaj fiton “derbin” me Gavazajn, Shaktjori fluturon në krye

Elis Bakaj ka fituar “derbin” shqiptar me Enis Gavazajn. Shaktjor Soligorski fitoi 3-0 përballë Dinamos së…

VIDEO | Çmim dhe sherr, Bakaj mbetet i njëjti në Bjellorusi

Sezoni i dytë i Elis Bakajt në Bjellorusi ka nisur në mënyrën më të mirë të…

Bakaj: Këtu ka shumë para. Derbi? Triumfi i Tiranës i bën mirë futbollit!

Elis Bakaj, në një lidhje direkte me emisionin “Zona Gol” në Supersport, flet për sezonin e…

Të pathënat e Elis Bakajt, si u zbulua dhe prapaskena me Dortmundin

Elis Bakaj është një nga ata futbollistë që flet. Nuk ka komplekse dhe është i drejtpërdrejtë.…

Rrëfimi i Bakajt: Ju tregoj si është Bjellorusia! Alkooli? Jo për mua!

Elis Bakaj po bën mirë në Bjellorusi. Shaktar Soligorski e ka nisur mirë kampionatin, duke fituar…

Vlerësime në Azerbaixhan dhe Bjellorusi, shkëlqejnë dy “ish”-ët e Superiores

Ish-futbollisti i Skënderbeut Xhejms Adeniji vazhdon të spikasë në Azerbaixhan me skuadrën e Gabalas. Në takimin…

VIDEO | Bakaj hero në Bjellorusi, sa i pafat Cikalleshi!

Shaktor Soligorski po ecën në rrugë të mbarë në kampionatin bjellorus. Skuadra e Elis Bakajt ka…

VIDEO | Bakaj i papërmbajtshëm, gol e asist në Bjellorusi

Shaktjor Soligorski kërkon titullin kampiona dhe e ka nisur mirë sezonin, duke fituar dy përballjet e…

Bakaj e fillon mbarë sezonin, vlerësim për sulmuesin shqiptar

Skuadra e Elis Bakajt, Shaktar Soligorsk, e nisi me fitore këtë edicion të kampionatit bjellorus. Klubi…

VIDEO | Nisje perfekte, dygolësh e asist nga Elis Bakaj

Elis Bakaj e ka nisur në mënyrën më të mirë vitin, për sa i përket ndeshjeve…

Bakaj asist Partizanit: Viti i duhur! Tirana? Nuk luhet më me fanellë

Elis Bakaj bëri një sezon të mirë në Bjellorusi dhe më pas erdhi edhe kontrata e…

Bakaj është “ylli”, tifozët e Shaktar Soligorks vendosin

Elis Bakaj ua ka fituar zemrat tifozëve të Shaktar Soligorskit. Sezoni i tij me skuadrën bjelloruse…

Bakaj-Demollari, një gjyq dhe 20 mijë euro në mes

Elis Bakaj është pjesë e Shaktar Soligorskit në Bjellorusi dhe prej një viti fantazisti kryeqytetas nuk…

Europë dhe gol, Bakaj e mbyll kampionatin me festë

Shaktjor Soligorsk ka fituar ndeshjen e fundit të kampionatit në shtëpi, duke mposhtur ekipin e FC…

Demiri e Bakaj festojnë në fushë, Gavazaj në stol

E shtunë pozitive për tre legjionarët e kombëtares. Fitore për Elis Bakajn, Emir Demirin dhe Enis…

Zyrtare | Bakaj nuk i ndahet Bjellorusisë, sulmuesi rinovon kontratën

Elis Bakaj i ka përmbushur të gjitha pritshmëritë e presidencës së Shaktar Soligorsk, që në janar…

VIDEO | Goli i shtatë i Bakajt, fantazisti nuk e harron “vesin”

Elis Bakaj, edhe pse është rikthyer në pozicionin e vjetër si fantazist, vijon të shënojë gola.…

VIDEO | Përvjetori i golit më të çuditshëm në Superiore!

Fiks një vit më parë ndodhte një episod që në qytetin e Gjirokastrës nuk e kanë…

Bakaj nuk e harron “vesin”, vjen goli i gjashtë

Elis Bakaj vazhdon të shënojë në Bjellorusi. I rikthyer në rolin e fantazistit, futbollisti kryeqytetas ka…

Goli i katërt dhe asist, Bakaj nuk ndalet në Bjellorusi

Elis Bakaj vazhdon të shënojë në Bjellorusi me Shaktjor Soligorsk. Sulmuesi shqiptar ka realizuar golin e…

Bakaj: Bjellorusia më ka befasuar, mund të rinovoj. Maradonës nuk ia prish askush festën!

Elis Bakaj ndoshta nuk e mendonte se do t’i duheshin 13 ndeshje për të gjetur golin…

Bakaj është super: Sfiduam lodhjen, dua të shënoj pafund!

Shahtjor Soligorski mori tre pikë me vlera në transfertë ndaj Dinamo Brest. Protagonist në fitoren 1-3…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online