E ardhmja e Higuain, vëllai i tij sqaron gjithçka

Gonzalo Higuain është shndërruar në një “barrë” për Juventusin. Sulmuesi argjentinas e ka humbur aromën e golit dhe nuk ka arritur të bëjë mirë as në Milano dhe as te Çelsi. Në Londër nuk arriti të mundte konkurencën e Zhiru dhe numëroi vetëm 13 ndeshje.

Juventus e mori në këmbim të 90 milionë eurove në vitin 2016 dhe kërkon të përfitojë sadopak nga shitja e tij. Pas pushimeve ai do të kthehet të “Zonja”, për të marrë vesh qëndrimin e klubit mbi të ardhmen. Roma është një nga klubet e interesuar për të.

Ata e duan për të zëvendësuar Xhekon, i cili do të zbarkojë në “San Siro”, për llogari të Interit. Gjithsesi, vëllai i 31-vjeçarit e përjashton një kalim në klubin nga kryeqyteti. “Në Serie A do të luajë vetëm me Juventusin. Gonzalo ka një kontratë dhe dëshiron ta respektojë atë”, u shpreh ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online