Browsing Tag

Leverkusen

Plan gjenial i Romës, gati firma me yllin e Leverkuzenit

Roma ka identifikuar zëvendëuesin ideal për Stefan El Sharaui, pasi ky i fundit zgjodhi Kinën për të vazhduar karrierën e tij. Sipas asaj që raporton ”Corriere dello Sport”, drejtuesit e Romës po ndjekin Leon Beili si pasuesin e El…

Një mbrojtës nga Bundesliga për Junajtid, gati oferta konkrete

Mançester Junajtid ka probleme në prapavijë dhe këtë gjë nuk e zgjidhi dot as Zhoze Murinjo, që njihet për filozofinë e tij të lojës, me mbrojtje solide dhe të fortë. Si pasojë, bordi drejtues i “Djajve të Kuq” kanë vendosur që të sjellin…

Kupa e befasive, dy klube të Bundesligës eliminohen

Kupa e Gjermanisë ka prodhuar surpriza që në ndeshjet e para për 1/8-at e finaleve, sepse dy klube të Bundesligës 2 kanë eliminuar dy klube të Bundesligës. Surpriza më e madhe erdhi nga Hajdenhajmi, që eliminoi bujshëm Leverkuzenin, duke…

Tare me plan konkret, në sulm për pasuesin e Milinkoviç-Saviç

Igli Tare nuk ndalet dhe vazhdon të bëjë atë që di të bëjë më së miri. Të gjejë talente të rinj me potencial të madh. Pastaj marrja e tyre te Lacio dhe shndërrimi në lojtarë të mëdhenj që i kërkojnë klubet e mëdha të Europës. Pak a shumë si…

Milani, blic në Gjermani për yllin turk të Leverkuzenit

Milani vazhdon të punojë për të siguruar edhe disa blerje deri në fillim të fazës përgatitore në korrik, ndërsa emri që është më pranë kuqezinjve në këtë moment është ai i Andrea Kontit nga Atalanta. Megjithatë, kuqezinjtë nuk e ndalin…