Browsing Tag

Golovkin

Befason Canelo, “triologjia” me Golovkin drejt kolapsit

Saul “Canelo” Alvarez dhe Gennady Golovkin kanë dhuruar 2 ndër duelet më të famshme të viteve të fundit. Në të dyja rastet verdiktin e dhanë gjykatësit. Dueli i parë u mbyll barazim, ndërsa në përsëritjen para një viti fitorja i shkoi…

Kovalev refuzon ofertën e Canelos, Golovkin qëndron në pritje

Boksieri rus Sergey Kovalev ka refuzuar duelin me meksikanin Saul “Canelo” Alvarez. Lajmi bëhet i ditur nga media amerikane “Sports Illustrated”. Plani i Kovalev është të mbrojë titullin e tij kampion bote në divizionin “light heavyëeight”…

Golovkin nxeh duelin: Kanelo ka përdorur injeksione

Kur kanë mbetur vetëm tre ditë nga dueli midis Genadi Golovkin dhe Saul “Kanelo” Alvarez, ka ardhur dhe shkëndija e parë. Ka qenë boksieri kazak, ai që ka lëshuar një thumbim drejt rivalit të tij meksikan në lidhje me pezullimin  6 mujor që…