Në Itali hedhin “bombën”: Reja do të largohet nga Shqipëria, divorci është i dukshëm

Trajneri Reja nuk është më i Shqipërisë, të paktën nëse shohim letrat, pasi kontrata e tij ka përfunduar me Kombëtaren. Presidenti i FSHF-së është shprehur se do t’i ofrohet një rinovim, pavarësisht zhgënjimit të pësuar ndaj Andorrës.

“Peshorja është në anën pozitive”, do të shprehej Duka. Por nga ana tjetër, media italiane “Gazzetta dello Sport” jep një variant tjetër. Sipas saj largimi i Rejës nga Kombëtarja ka shumë gjasa të ndodhë. Duke vendosur theksin te takimit që do të ketë presidenti i FSHF-së me trajnerin, divorci mbetet aty dhe shume prezent. Të paktën kjo raportohet në Itali, pasi në vendin tonë janë shumë të sigurt dhe të qartë për vazhdimin e kontratës. /Sport Ekspres/