Dy klube italiane pas derës së Hajdukut, Ismajli pranë kalimit në Serie A

Ardian Ismajli është vënë nën lupën e klubeve italiane kohët e fundit, teksa ka bindur gjithnjë me paraqitjet e tij në fushën e lojës. I qetë, i sigurt dhe I saktë dhe shpeshherë vendimtar me ndërhyrjet e tij, mbrojtësi kuqezi garanton shumë në prapavijë.

Aktualisht pjesë Hajdukut të Splitit në Kroaci, me të cilët ka qenë një titullar i padiskutueshëm, Ismajli është gati të hedhë hapin e radhës në karrierën e tij dhe të luajë në një nga kampionatet më të fortë të Europës.

Media kroate “24sata.hr” raporton se Bolonja dhe Atalanta janë vënë në gjurmët e futbollistit shqiptar, të cilin e kanë vëzhguar në disa prej ndeshjeve që mbrojtësi kuqezi ka zhvilluar, dhe se një largim i tij nga klubi kroat mund të vijë që në janar. Këta të fundit kërkojnë të sjellin në skuadër një sulmues të ekipit të Salernitanës dhe për të arritur këtu duhet të shesin një prej lojtarëve të tyre, duke bërë kështu se futbollisti që do të shpallë divorcing me Hajdukun të jetë me shumë mundësi Ismajli. Ky i fundit është një nga lojtarët më të kushtueshëm të ekipit të vet, me vlerën që shkon në 1 milionë euro. Të dyja klubet