Browsing Tag

Sokol Bulku

Bulku kritikon Memën: Nuk duhen bërë aventura!

Sokol Bulku është një nga ata që ka provuar të luajë me Tiranën dhe Partizanin. I ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH, ai foli për derbin e kryeqytetit fillimisht. “Shpresoj të mos ketë tension dhe të flitet vetëm për futboll. Ju…

Bulku: Gjici si El Sajed, Skënderbeu ka kapitulluar

Sokol Bulku, ish-mesfushori i Tiranës dhe i Partizanit, i ftuar në emisionin “Kampionët” në “Vizion Plus”, ka analizuar çështje të ndryshme të futbollit shqiptar. Mes tematikave të shumta, u fol edhe për Kukësin, që kërkon titullin kampion.…

Bulku: Tirana asnjëherë e rrezikuar, ja “arma” e Partizanit

Sokol Bulku k aprovuar të luajë me Tiranën dhe Partizanin, ndërkohë që me futbollin e luajtur e ka mbyllur prej kohësh. Tanimë bën trajnerin dhe kryesisht është i fokusuar me moshat, në pritje të një ofertë për të kaluar edhe në ekipet e së…