Boateng thuajse i larguar, paratë e sheikëve e tundojnë

0

Zherom Boateng e ka shprehur hapur se dëshiron të provojë një aventurë të pas shtatë sezoneve të suksesshme të Bajerni i Mynihut. Ofertat për 29-vjeçarit nuk kanë munguar, por tani duket se po hidhen hapa konkret drejt largimit përfundimtar të gjermano-ganezit.

PSG-ja pritet të jetë destinacioni i ardhshëm i qendërmbrojtësit. Trajneri i ri i kampionëve të Francës, gjermani Tomas Tuhel e kërkon me ngul lojtarin, pasi ai shihet si zëvendësuesi ideal i brazilianit Tiago Silva, i cili në shtator mbush 34-vjeç.

Sipas “Paris United” palët po bisedojnë për vlerën e transferimit dhe gjetja e gjuhës së përbashkët midis tyre është vetëm çështje kohe. Largimi i Boatengut do t’i hapë rrugën transferimit të talentit 18-vjeçar të Ajaksit Matis De Light te kampionët e Gjermanisë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.