Browsing Tag

Inter Miami

Luftë e papritur, Bekam dhe Inter përfundojnë në gjyq

Dejvid Bekam katër vite më parë deklaroi publikisht se do të jetë president i një klubi në MLS, kampionatin amerikan të futbollit. Sot, ish-lojtari i njohur anglez është president i klubit të tij amerikan, Inter Majami. Por para se Bekam…

Bekam tashmë pronar klubi, shpenzon 150 milionë dollarë

Dejvid Bekam ka vendosur t’i rikthehet futbollit, jo si lojtar ose trajner, por si pronar i një klubi. Ish-futbollisti anglez, i cili ka grumbulluar një pasuri prej qindra miliona dollarësh ka vënë në jetë projektin e tij më të ri, një klub…