(VIDEO) skemë perfekte, Evertoni shënon gol spektakolar

0

Evertoni shënoi sot ndaj Sauthemptonit një gol mjaft të zgjuar me anë të sulmeusit Thio Uollkot.

Ish-ylli i Arsenalit dhe Anglisë përfundoi me sukses një aksion mjaft të bukur, me një skemë shumë të zgjuar nga goditja e dënimit.

Ishte goli i parë i ndeshjes dhe i pari sezon për Uollkot, që në vitin 2018 ka shënuar 4 gola në total. Sezoni i ri ka nisur mbarë për të, sepse në minutën e 31-të dha krosin që prodhoi golin e dytë të ndeshjes, shënuar nga Riçarlison. Braziliani u ble për një shifër që u konsiderua anormale në verë, 45 milionë euro, por me 3 gola në 2 ndeshje i ka heshtur të gjithë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.