Browsing Tag

Xhengiz Ynder

Të gjithë pas Ynder, tani Roma i vë edhe çmimin

Xhengiz Ynder ka rreshtuar në dyert e Romës katër klube "big" që duan shërbimet e mesfushorit me tipare sulmuese. Bajerni i Mynihut dhe Arsenali prej kohësh ishin vënë në ndjekje të 21-vjeçarit, por tanimë lista e klubeve që e duan është më…

Talenti i Romës oferta nga Gjermania, Bajerni e ka seriozisht

Xhengiz Yndër është një nga lojtarët më të talentuar të Romës dhe klubi po punon për t’i rinovuar kontratën 21-vjeçarit. Lojtari ofensiv ka si menaxher shqiptarin Fadi Ramadani, i cili vazhdon negociatat me klubin kryeqytetas për rinovimin…

Fali Ramadani bind Romën, Ynder milioner me kontratën e re

Xhengiz Ynder vetëm pas një viti te Roma do të nënshkruajë kontratë të re, kushtet e së cilës sigurisht që do ta kënaqin sulmuesin turk. Aktualisht ai përfiton më pak se 1 milion euro, ndërkohë që tanimë të ardhura për të minimalisht do…