Browsing Tag

Uruguai

Përplasja me Kavanin? Nejmar thyen heshtjen

Nejmar i ka dhënë fund heshtjes dhe ka folur për përplasjen me Edinson Kavanin, shokun e tij te PSG, gjatë ndeshjes miqësore, Brazil-Uruguai. Braziliani pësoi një ndërhyrje të ashpër nga ana e qendërsulmuesit dhe refuzoi faljen e tij.…

Mesfushori dëmtohet para derbit, Spaleti me dhimbje koke

Para miqësores që Uruguai zhvilloi sot përballë Japonisë, Federata Urguaiane e Futbollit komentoi në rrjetet sociale për mungesën e një prej lojtarëve të Tabarez. “Matias Vesino nuk mund të zbresë në fushën e blertë në miqësoren kundër…

Tabarez rinovon, katër vite të tjera me Uruguain

Oskar Tabarez është një njëri që nuk dorëzohet kurrë. Trajneri i Uruguait dhuroi emocione të mëdha në Botërorin e Rusisë, duke insistuar të drejtojë djemtë e tij nga pankina, pavarësisht se vuante nga sindroma “Guillain-Barrè”, që i kufizon…

Kaos në futbollin uruguaian, FIFA shkrin federatën

Futbolli në Uruguai po kalon një moment krejt të pazakontë. Dorëheqja  a papritur e presidentit Uilmar Valdez bëri që institucioni të bie në kaos dhe tani është radha e FIFA-s për ta kthyer situatën në normalitet. Një komision i posaçëm…

Itali fantastike, por Uruguai shënon autogolin e vitit

Italia që shpresonim ta mundnim ne nuk qenka aq e dobët sa mendonim. Nuk është një Itali yjesh, por nëse mbrapa ka një bllok mbrojtës perfekt, pjesa tjetër e skuadrës po funksionon për mrekulli, me një si Beloti që mjafton e tepron për të…