Browsing Tag

Torres

Monçi fillon “bastisjet”, vjen mesfushori i Portos

Sevija ka filluar nje proces rindërtimi në krye të të cilit është vendosur drejtori i njohur sportiv Monçi. Blerja më e  fundit e andaluzianëve është mesfushori spanjoll Oliver Torres. Futbollisti 24-vjeçar është një produkt i Atletiko…

VIDEO | Torres i rikthehet golit, “gjahtar” dhe në Japoni

Amerika, Japonia apo Kina janë destianconet ku pjesa më e madhe e yjeve të futbollit botëror preferojnë që ta mbyllin karrierën e tyre. Fernando Torres u largua nga Atletiko Madrid, për t’u transferuar tek skuadra e Sagan Tosu në Japoni.…

Fundi i makthit, Torres del nga spitali

Sulmuesi i Atletikos së Madridit, Fernando Torres, ka dalë nga spitali pas qëndrimit aty për një natë dhe kontrolleve të imta pas përplasjes tronditëse që e la pa ndjenja gjatë ndeshjes Deportivo La Korunja-Atletiko. Atletiko ka…

Torres në spital, por më e keqja kaloi

Një natë e frikshme, nga ato që nuk shlyhen kurrë nga kujtesa, sidomos për ata që ishin të pranishëm në La Korunja, aty ku Fernando Torres pati momentin më të keq të jetës së vet. Një përplasje kokë më kokë me futbollistin kundërshtar…