VIDEO | Torres i rikthehet golit, “gjahtar” dhe në Japoni

0

Amerika, Japonia apo Kina janë destianconet ku pjesa më e madhe e yjeve të futbollit botëror preferojnë që ta mbyllin karrierën e tyre. Fernando Torres u largua nga Atletiko Madrid, për t’u transferuar tek skuadra e Sagan Tosu në Japoni.

Sot, sulmuesi ka arritur që të gjejë golin e tij të dytë si “japonez”. 34-vjeçari ka arritur që të shënojë golin e dytë, në suksesin  sksudarës së tij me Vegalta Sendai. Spanjolli goditi saktë një top me kokë, duke i dhënë rrugë për në fundin  rrjetës.

Torres po provon ta ndihmojë skuadrën e tij që të evitojë rnëien.  Sagan Tosu ndodhet në kuotën e 33 pikëve, po aq sa dhe skuadra e vendit të parafundit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.