Browsing Tag

refik halili

Njoftimi i policisë, Halili dhe Laska procedohen penalisht

Takimi i Kupës ndërmjet Laçit dhe Tiranës nuk ka kaluar pa incidente. Pak orë pas takimit ka pasur një sherr midis presidentëve të të dyja skuadrave. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të rrethrrotullimit Shqiponja. Në një njoftim të nxjerrë…

“I keni nxjerrë ujin e zi”, Halili sqaron çështjen Muzaka

Borxhet e së shkuarës janë një shqetësim për Tiranën dhe një nga çështjet që është zvarritur më së shumti, pasi Komisionit të Disiplinës i është dashur të lëshojë tre herë ultimatum për bardheblutë, është ajo e Gjergji Muzakës. Për herë të…

Pesë vite në pritje, ja sa borxhe i ka bashkia Tiranës

Nuk është një situatë e krahasueshme me atë të Flamurtarit, për shumë arsye, por gjithsesi edhe Tirana ka hallet e saj dhe herët a vonë edhe aty situata do të bëhet shumë e rëndë, nëse vijohet kështu. Klubi bardheblu nuk është "as mish, as…

“Jam gati gjithmonë për Tiranën”, mesazh për Refik Halilin

“Së shpejti do njiheni me donatorin e ri”, kjo fjali sigurisht që ka bërë që në kampin bardheblu të mendojnë për ata biznesmenë që mund të bashkëpunojnë me Refik Halilin. Kur përmendet Tirana është e vështirë ta ndash këtë emër nga ai Lutfi…

Takimi me Memën dhe plani i Halilit, ja çfarë ndodh te Tirana

Tirana vijon me përgatitjet, ndërkohë që presidenti Refik Halili ka menduar që të qartësojë gjithçka para nisjes së fazës përgatitore në janar. Për këtë ai ka thirrur në takim trajnerin Ardian Mema dhe drejtorin sportiv Arbi Laçi. Temat për…

Rikthehet Greca, Mema ka mbështetjen e Halilit

“Do vazhdojë, për mua mund të vazhdojë gjithë jetën. Nuk kam asnjë problem për Memën”, ishin këto fjalët e Refik Halilit pas derbit, që tregojnë qartë se trajneri Ardian Mema po e bën punën si duhet dhe problemet e bardhebluve duhen gjetur…

Derbi, Halili: U jemi borxhli tifozëve, kam gabuar me diçka!

Tirana po përgatitet për derbin, ndërkohë që në seancën e sotme stërvitore ishte i pranishëm edhe presidenti Refik Halili. Kreu i klubi bardheblu ka zhvilluar një analizë me skuadrën dhe më pas foli edhe në “Supersport”. “Me skuadrën kam…

Shfaqen Fanatics, thirrje dhe koreografi kundër Refik Halilit

Tirona Fanatics janë dënuar të jenë në sektorin e tyre në “Selman Stërmasi”, por janë në stadium dhe po protestojnë kundër presidentit Refik Halili. Në takimin ndaj Kukësit dëgjohen thirrjet e shumta për largimin e numrit një të klubit, një…

Kriza e Tiranës, dilema e madhe e Refik Halilit

Refik Halili ka besuar shumë se ky sezon do të ishte ndryshe për Tiranën e tij. U ruajt pjesa më e madhe e grupit dhe u bë merkato. Çdo pozicion i dubluar dhe vështirësi për të zgjedhur se kush do të luajë nga minuta e parë. Lojtarë të…