Browsing Tag

Aubameyang

Obamejang kërcënon Napolin: Ja si i mposhtim edhe në Itali

Sulmuesi kryesor dhe golashënuesi i Arsenalit, Pierr Emerik-Obamejang, luajti 90 minuta në takimin e parë çerekfinal kundër Napolit, por nuk arriti të gjejë rrugën e rrjetës. Në fjalën e tij pas ndeshjes, bomberi nga Gaboni tha se fitorja…

VIDEO | Obamejang show, Arsenali përmbys në 15 minuta!

Arsenali zhgënjeu në takimin në vajtje kundër francezëve të Rene, ku u mund 3 –1. Megjithatë skuadra londineze është kujdesur që të shlyejë gabimin përpara tifozëve të tyre në “Emirates”. “Topçinjve” i janë dashur vetëm 15 minuta për të…

Merr fund magjia Solskjaer, Arsenali e mposht me… De Gean!

Arsenali ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sa i takon luftës për një vend mes katër më të mirave në Angli, pasi mposhti Mançester Junajtid me rezultatin e pastër 2-0 në “Emirates Stadium”. Skuadra londineze ishte dukshme superiore…

Arsenal i falet sulmit, vjen fitorja e pestë radhazi

Arsenali i Unai Emeri duket se nuk po di të ndalet. Fitorja e pestë radhazi në të gjithë kompeticionet dhe e katërta në kampionat. Ditën e sotme kanë triumfuar pastër 2-0, në “Emirates Stadium” përballë Everton dhe e shohin veten në…

Obamejang priti pa fund klubet e mëdhenj, tani shkon në Kinë

Pier-Emerik Obamejang konsiderohet një ndër sulmuesit më të mirë në botë, duke parë mesataren e tij të golave në Dortmund, por pavarësisht nga deklaratat e dashurisë që ka dërguar herë kundrejt Realit, herë Anglisë e herë Milanit, asnjë…

Obamejang provokon sërish: Duhet të largohem, që të rritem

Pier-Emerik Obamejang vazhdon të lëshojë deklarata provokuese ndaj Dortmundit dhe Milanit, dy klubet që këtë verë kanë tentuar të kompletojnë transferimin e tij nga Gjermania në Itali, pa sukses deri tani. Nëse para pak kohësh deklaroi…

Dortmund-Milan, në Kinë transferimi i Obamejangut?

Jonghong Li dhe krahu i tij i djathtë, Han Li, do të jenë në stadium për sfidën e 18 korrikut, atëherë kur mund t’i bëjnë ofertën zyrtare drejtuesve gjermanë: 70 milionë euro mjaftojnë. Prapaskenat Brenda pak ditësh Milani ka…

Të gjithë drejt Kinës, Obamejang merr ofertë monstruoze

Reali, Çelsi, Mançester Junajtid, Milan, Bajern? Jo, me sa duket e ardhmja e Pier-Emerik Obamejangut është Kina, aty ku milionat e derdhur lumë po joshin gjithnjë e më shumë futbollistët e nivelit të lartë, që e ka kuptojnë se një vit në…

“Bomba” e PSG-së, marrëveshje me Obamejang

Një ndër sulmuesit më të kërkuar në tregun botëror, Pier-Emerik Obamejang, është praktikisht një lojtar i PSG-së. Sipas Bild, sulmuesi i Borusias së Dortmundit (119 gola në 188 ndeshje) ka arritur marrëveshjen me klubin francez për një…

Obamejang shënon, feston me maskë dhe… gjobitet!

Të jesh sulmues klasi, ndër më të kërkuarit në tregun botëror, nuk do të thotë që je i lirë të bësh gjithçka në fushë. Këtë e ka kuptuar mirë Pier-Emerik Obamejang, i cili do të gjobitet me 50.000 euro nga Dortmundi, për shkak të…

Dortmundi merr shembull nga Barcelona

Borusia e Dortmundit kishte një mision jo të thjeshtë, por më të lehtë se Barcelona, kjo nuk ka diskutim. Sot skuadra gjermane duhej të përmbyste humbjen 1-0 pësuar në Portugali, ku në fakt Benfika nuk meritonte as barazimin, por ishte…