Pa Europë digjen miliona, Skënderbeu humbet yjet

3

Ajo që pritej me frikë, ndodhi: Skënderbeu nuk do të jetë në kupat e Europës dhe kjo ka pasoja të rënda.

Përtej faktit që dënimi është ende i varur prej vendimit final në CAS, për klubin korçar është një goditje shumë e rëndë financiare.

Thjesht pjesëmarrja në Europë këtë verë vlente mbi gjysmë milioni euro, ndërkohë që duke ditur forcën e Skënderbeut dhe avantazhin e shortit nga renditja e re e klubeve, qartësisht Skënderbeu shpresonte të kapte grupet të paktën në Europa League.

Me llogari të thjeshtë, Skënderbeu humbet nga gjysmë milioni deri në disa milionë euro për muajt e verës. Kjo do të thotë që klubi tashmë është në ajër, sepse nuk mund të rrezikojë dhe të investojë sërish si në sezonet e shkuar.

Disa lojtarë janë pa kontratë dhe kanë pritur gjatë, por tashmë largimi është i paevitueshëm, duke pasur parasysh që kanë kontrata mjaft të rëndësishme në Korçë.

You might also like
3 Comments
 1. FSHF says

  Zoti vonon por nuk harron.

 2. kevin says

  Mos u merzitni .
  Para ujqerit e skedinave.

 3. FSHF says

  bravo kordharet

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.