Kupa e Shqipërisë, sot 14 takimet e kthimit

0

Kupa e Shqipërisë vijon rrugëtimin dhe sot pritet që të zhvillohet 14 takimet e tjera të turit të parë dhe më pas të përcaktohen edhe çiftet për turin e dytë. Klubet e Superiores kanë ndeshje formale për të luajtur, pasi i kanë fituar ndeshjet e para.

Përjashtim bën Kastrioti, që ka barazuar me Korabin. Gjithsesi krutanët sot pritet të bëjnë detyrën dhe të kalojnë tutje. Sfida më e fortë e turit tjetër pritet të jetë ajo mes Tiranës dhe Flamurtarit, ndërkohë që tjetër përballje Superioreje pritet të jetë Partizani Kastrioti. Më poshtë ju sjellim sfidat e ditës së

KUPA E SHQIPËRISË – TURI I PARË

Grupi A
Skënderbeu-Veleçiku (3-0)
Luftëtari- Vora (4-0)
*Partizani-Tërbuni 4-0 (1-0)
Kamza-Besa (2-0)
Vllaznia- Burreli (1-1)
Kastrioti- Korabi  (1-1)
Egnatia- Dinamo (1-0)
Erzeni- Besëlidhja (0-2)

Grupi B
Kukësi-Oriku (2-1)
Laçi-Naftëtari (0-5)
Flamurtari-Shkumbini (1-0)
Teuta-Turbina (3-0)
Lushnja-Shënkolli (2-1)
*Tirana-Iliria 4-0 (4-1)
Bylisi-Tomori (1-2)
Apolonia-Pogradeci (1-0)

Shënim: Ndeshjet me * janë luajtur ditën e djeshme

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.