Karrager i nxjerr jashtë loje Arsenalin dhe Mançesterin

0

Xhemi Karrager njihet për daljet e tij në media në mënyrë të shpeshtë. Ish-mbrojtësi i Liverpul u pezullua në mars të këtij viti, pas një video që bëri xhiron e botës, ku Karrager reagoi në mënyrë jo etike ndaj një vajze 14-vjeçare dhe të atit të saj.

Gjithsesi 40-vjeçari ka folur për mediat angleze së fundmi, ku ka dhënë mendimin e tij për sa i përket Premier Ligës këtë sezon dhe si ai e shikon vijueshmërinë. Sipas ish-legjendës së Liverpul, Arsenal dhe Mançester Junajtid do të mbeten jashtë top katërshes së parë në tabelën e renditjes. Karrager është shprehur se Liverpul, Çelsi dhe Siti janë një hap më lart se ekipet e tjera.

“Nga ajo çfarë kam parë këto javë të para do të thosha se Arsenal dhe Mançester Junajtid do të mbeten jashtë katërshes së parë. Ekipet e tjera duken më lart se këto dy skuadra. Liverpul, Çelsi dhe Siti janë një hap më lart, por dhe Totenhem do ta rimarrë veten”, ka deklaruar për “Mirror” Karrager.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.