Kategoria e Parë | Bylisi fiton me tris, Besëlidhja nuk di të ndalet

0

Në Grupin A është zgjidhur ekipi që do të ngjitet në Superiore. Vllaznia ka siguruar rikthimin në elitë. Në ndeshjet e tjera nuk pati surpriza. Besëlidhja fitoi në transfertë përballë Erzenit me rezultatin 0-2. Dy golat e Lambert dhe Hasajt i dhuruan tre pikët ekipit lezhjan, që fiton prej tri ndeshjesh radhazi dhe  ngjitet në kuotën e 25 pikëve në vend të dytë, 5 më shumë se Dinamo.

Në Grupin “Play-Out”, Shënkolli mundi Burrilin 2 – 1, ndërsa Veleçiku dhe Iliria u ndalën në një barazim pa gola.

Në Grupin B, kryesuesit e Bylisut mundën 3 – 0 Lushnjën. Fitore regjistroi dhe Besa e Maganit që mundi 3 -1 Egnatian.

KATEGORIA E PARË / Java 24

Grupi A | Play-off
E shtunë, më 20 prill 2019
Ora 15:00 | Vllaznia-Korabi 1-0
Shënues: Krymi 1′
Ora 16:00 | Erzeni-Besëlidhja 0-2
Shënues: Lambert 34′, Hasaj 76′
Dinamo pushim

Grupi A | Play-out
E shtunë, më 20 prill 2019
Ora 16:00 | Veleçiku-Iliria 0-0
Ora 16:00 | Shënkolli-Burreli 2-1
Shënues
: Përgjini 54′, 83′ (pen) / Mehmeti 85′
Vora pushim

Grupi B | Play-off

E shtunë, më 20 prill 2019
Ora 16:00 | Bylis-Lushnja 3-0
Shënues
: Bytyçi (pen) 10′, Lamçe 12′, Saliou 44′
Ora 16:00 | Besa-Egnatia 3-1
Shënues
: Mziu 44′, Eyoh 53′, Cara (pen) 72′ / Ruço 10′
Oriku pushim

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.