Jo vetëm Junajtid për lojtarin, gjiganti spanjoll “tremb” Napolin

0

Mançester Junajtid është i interesuar prej kohësh për Kalidu Kulibali, mbrojtësin senegalez të Napolit. Afrikani ishte një objektiv i Zhoze Murinjos, i cili e shihte 27-vjeçarin si zgjidhjen e problemeve në repartin difensiv.

Djajtë e Kuq vazhdojnë të jenë të interesuar për qendërmbrojtësin dhe trajneri Solskjaer theksoi se klubi i ka gati paratë për të bërë një blerje “big” në merkaton e janarit. Por, përveç bindjes së Napolit, Junajtid i është shtuar dhe një rival në garën për mbrojtësin.

Kalidu Kulibali

“Il Mattino” raporton se dhe Reali i Madridit është i interesuar për “murin” e Napolit. Florentino Perez e sheh atë si një përforcim shumë cilësor, ndërsa Napoli kërkon të paktën 90 milionë sterlina për kartonin e lojtarit, pavarësisht dëshirës së madhe për ta mbajtur në ekip Kulibalinë.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.