Haas mendon për të ardhmen, zyrtarizon pilotët

0

Formula 1 ka ende gara për të përfunduar sezoni 2018, ndërkohë që skuderitë kanë nisur që tani të mendojnë për sezonin e ardhshëm. Kështu Haas, një nga skuderitë që merr pjesë në garat e F1, ka konfirmuar pilotët ditën e sotme.

Francezi Roman Grosjean dhe danezi Kevin Magnusen kanë marrë besimin e skuderisë edhe për një sezon, janë konfirmuar si pilotë të skuderisë amerikane edhe për një sezon .

Në kampionatin aktual ato renditen në vendin e pestë, duke lënë pas skuderi si Mclaren Renault dhe William Mercedes.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.