Egnatia prezanton mesfushorin lushnjar, nesër sfidë Teutës

0

Egnatia vijon punën me ritme të larta për sezonin e ri dhe sot pa prezantuar përforcimin e radhës, sepse ka firmosur me mesfushorin lushnjar Erlind Koreshi.

31-vjeçari ka eksperiencë të konsiderueshme edhe në Superiore, duke luajtur me shumë ekipe, si Lushnja, Bylis, Kastrioti, Shkumbini, Teuta e Tirana, por sezoni i fundit te Lushnja ishte i mallkuar, sepse një dëmtim i rëndë e la jashtë për disa muaj.

Këtë verë Koreshi u nda me Lushnjën dhe shkoi për provë në Kosovë, por tashmë ka vendosur të firmosë për Egnatian, duke qenë edhe pranë shtëpisë.

Ndërkaq, pas barazimit ndaj Orikumit 1-1 në miqësoren e djeshme, Egnatia ka organizuar një miqësore luksi, sepse nesër prej orës 17.30 do të presë Teutën.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.