Dështimi rekord, tifozët ofendojnë mbrojtësin e Çelsit

0

Për herë të parë në historinë e vet Çelsi ka pësuar 6 gola në një ndeshje Premier Ligë, duke u shpartalluar 6-0 nga Mançester Siti i Pep Guardiolës.

Një humbje e rëndë, që konfirmon diçka që dukej qartë prej kohësh: Blutë kanë një ekip të dobët dhe nuk mjafton Higuain për të ndryshuar gjithçka si me magji.

Tashmë edhe tifozët e kanë humbur durimin dhe po u kthehen lojtarëve e trajnerit Sarri.

Dje pas disfatës mbrojtësi Toni Rydiger ishte ai që vuajti në shpinën e vet tërbimin e disa tifozëve, sepse shkoi te tribuna ku ishin mbështetësit e Çelsit dhe u përball me një situatë të pazakontë.

Mbrojtësi i Gjermanisë i dha fanellën një tifozi të vogël, por disa të tjerë nisën ta fishekëllenin dhe ofendonin.

U desh ndërhyrja e forcave të sigurisë për të evituar diçka më serioze, ndërsa The Mirror raporton se Rydiger iu drejtua tifozëve: “Erdha të kërkoj falje. Qëndroni përballë meje, nëse keni diçka për të thënë”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.