Daliç zbulon listën, kampionati kroat në harresë

0

Trajneri i kombëtares kroate, Zllatko Daliçç, ka shpallur listën me 25 lojtarët e grumbulluar për ndeshjet ndaj Spanjës dhe Anglisë në kuadër të “Nations League”. Në listë mbizotërojnë futbollistët nga kampionati italian, Serie A, me 8 lojtarë që vijnë nga gadishulli apenin.

Ndërkohë i vetmi përfaqësues i kampionatit kroat në listën e Daliçç është portieri i Dinamos së Zagrebit, Dominik Livakoviç. Në repartin e sulmit bie në sy mungesa e një sulmuesi pykë. Dorëheqja e Mario Mandzukiçç dhe përjashtimi i Nikola Kaliniçç kanë sjellë jo pak probleme në atë repart.

Portierë: Lovre Kaliniç, Dominik Livakoviç, Karlo Letica;

 Mbrojtës: Domagoj Vida, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko, Josip Pivariç, Tin Jedvaj, Matej Mitroviç, Duje Kaleta-Çar, Antonio Miliç;

Mesfushorë: Luka Modriç, Ivan Rakitiç, Mateo Kovaçiç, Milan Badelj, Marcelo Brozoviç, Marko Rog, Mario Pasaliç, Filip Bradariç;

Sulmues: Ivan Perisiç, Andrej Kramariç, Ante Rebiç, Marko Pjaca, Nikola Vlasiç, Josip Brekalo

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.