Atletiko Madrid sheh nga e ardhmja, synon mesfushorin e Juventusit

0

Juventus po bën një nisje mbresëlënëse në këtë fillim sezoni, teksa numërojnë plot 10 fitore radhazi ndërmjet Serisë A dhe Champions. Ndeshjen e fundit, fundjavën që lamë pas Juventus triumfoi ndaj Udinezes në transfertë 0-2 me gola të Ronaldos dhe Bentakur.

Pikërisht ky i fundit, mesfushori i talentuar uruguaian, Rodrigo Bentakur kërkohet nga Atletiko Madrid. Drejtuesit nga Madridi thuhet se kanë shfaqur interes për mesfushorin që pas përfundimit të Kupës së Botës, ku Bentakur dhuroi paraqitje mjaft të mira.

Juventus e sheh 21-vjeçarin si pasues të Sami Kedirës dhe si një pikë të fortë për të ardhmen, por thuhet se Simeone e pëlqen shumë lojtarin bardhezi dhe mund të porovjë një ofensivë për ta marrë në Madrid që në muajin janar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.