Anglezë-gjermanë, edhe miqësoret si luftë

0

Miqësore verore në Bërnli, një javë para fillimit të kampionatit anglez. Miqësore? As që bëhet fjalë, sepse Bërnli kishte përballë Hanovërin dhe nuk ka miqësore mes anglezëve e gjermanëve.

U luajt vetëm një pjesë loje, ndërsa më pas policia urdhëroi ndërprerjen e takimit.

Kaos total në tribuna, stola që fluturonin nga tribuna e tifozëve gjermanë dhe shumë frikë. Nuk ia vlente të vazhdohej më.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image