Zyrtare, “Wilder vs Fury” rikthehet në skenë

Supersfida e peshave të rënda në boks, mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury, do të riluhet.

Nuk është ndonjë surprizë, sepse ndeshja e shumëpritur përfundoi në barazim pak ditë më parë dhe të dy boksierët në deklaratat pas ndeshjes thanë se një riluajtje do të ishte vendimi i duhur.

Sfida e luajtur në Amerikë nuk pati fitues, sepse Fury zhvilloi një betejë fantastike, edhe pse ra dy herë knock-down.

Tashmë ka ardhur edhe njoftimi zyrtar i WBC, Këshillit Botëror të Boksit, që me një komunikatë për shtyp ka konfirmuar se sfida ka marrë dritën jehsille që të riluhet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online