Browsing Tag

Deontay wilder

Arrihet akordi, Wilder dhe Fury përballen sërish në maj

Përballja epike 1 dhjetorit më midis Tyson Fury dhe Deontay Wilder nuk nxori asnjë fitues, pasi të tre gjyqtarët dhanë nga një rezultat të ndryshëm, duke bërë që dueli të mbyllej në barazim. Për t’i dhënë njeherë e përgjithmonë fund…

Zyrtare, “Wilder vs Fury” rikthehet në skenë

Supersfida e peshave të rënda në boks, mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury, do të riluhet. Nuk është ndonjë surprizë, sepse ndeshja e shumëpritur përfundoi në barazim pak ditë më parë dhe të dy boksierët në deklaratat pas ndeshjes thanë se…

Joshua thyen heshtjen: Kush e merr seriozisht këtë budalla

Anthony Joshua-s i është dashur të durojë ngacmimet e pafundme që kanë ardhur nga Deontay Wilder dhe Tyson Fury, pas përballjes së tyre që u mbyll pa fitues. Amerikani Wilder ka qenë më vokali përsa i përket ngacmimeve. Boksieri nga…