Browsing Tag

Olimpiakos

Durmishaj debuton me gol, Ber Sheva i prish festën

Kundërshtari i Laçit në Europa League, Hapoel Ber Sheva dhe gjiganti grek, Olimpiakos, kanë zhvilluar sot një takim miqësor, i mbyllur me rezultatin 2-1 në favor të izraelitëve. Ndeshja nisi shumë më mirë për Olimpiakosin, që në minutën e…

Zyrtare, Durmishaj transferohet te gjiganti grek

Fiorin Durmishaj është larguar nga skuadra e Panionios dhe ka nënshkruar për gjigantin grek, Olimpiakos. Sulmuesi i lindur në Tiranë bëri një sezon shumë pozitiv me Panionos, ku në 27 ndeshje në kampionat, shënoi 6 gola. Paraqitjet e tij…

Olimpiakos hap merkaton, një emër i njohur përforcon sulmin

Olipmiakos nuk arriti të triumfojë këtë vit në kampionatin grek. PAOK dhe AEK kanë dy vite që thyejnë hegjemoninë e klubit legjendar. Drejtuesit e klubit më të titulluar në shtetin fqinj nuk kanë pritur, por kanë ndërhyrë menjëherë në…

Zyrtare/ Jaja Ture rikthehet në Greqi pas 12 vitesh

Jaja Tyre është rikthyer të luajë në Greqi pas një periudhe 12-vjeçare. Mesfushori nga Bregu i Fildishtë do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra e Olimpiakosit, i njëjti ekip me të cilin luajti në sezonin 2005/2006,  kohë kur doli në…