Zyrtare/ De Shilio lë Milanin për Juven

0

Milani e ofroi në marrëveshjen për Leonardo Bonuçin, por Juventusi refuzoi, sepse dëshironte t’i mbante bisedimet të ndara.

Milani pranoi, duke blerë Bonuçin, por tani e ka radhën Juventusi të paguajë, sepse ka marrë Matia De Shilion për 12 milionë euro.

Mbrojtësi, i kërkuar me ngulm nga Maks Alegri, hynte në vitin e fundit të kontratës dhe kishte deklaruar me kohë se nuk do të rinovonte, duke tërbuar tifozët e Milanit e duke u kthyer në armik në Milano.

Në këtë moment De Shilio është në Kinë, ndërsa nesër do të niset për në Itali, për kontrollet mjekësore dhe për firmën.

Shçesni – Ka marrë fund edhe tratativa për portierin polak Vojçeh Shçesni. Bisedimet me Arsenalin janë mbyllur për 12 milionë euro, ndërsa Shçesni bëhet zëvendësuesi i Bufonit, me planin që pas një viti të jetë ai titullari. Ndërkaq, së shpejti pritet që Juve të mbyllë edhe operacionin Federiko Bernardeski me Fiorentinën.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online