Browsing Tag

De Sciglio

De Shilio prezantohet, 5 vite i Juves

Juventusi ka zyrtarizuar sot firmën me mbrojtësin e blerë nga Milani, Matia De Shilio. Anësori i djathtë prëforcon kështu “Zonjën e Vjetër”, që kërkonte prej kohësh një pasues të Dani Alveshit. Mbrojtësi 25-vjeçar ka firmosur një…

Zyrtare/ De Shilio lë Milanin për Juven

Milani e ofroi në marrëveshjen për Leonardo Bonuçin, por Juventusi refuzoi, sepse dëshironte t’i mbante bisedimet të ndara. Milani pranoi, duke blerë Bonuçin, por tani e ka radhën Juventusi të paguajë, sepse ka marrë Matia De Shilion për…

Hakmarrja, Juve i kërkon Lokatelin Milanit

Leonardo Bonuçi nga Juventusi te Milani, lëvizja më e papritur dhe e bujshme e verës, që ka tronditur tifozët e Juventusit dhe ka entuziazmuar kuqezinjtë. Tani Juve bëhet gati për përforcime të tjera dhe një ide ka nisur të qarkullojë në…