Bylisi “mësohet” me Superioren, rezultat pozitiv edhe kundër Luftëtarit

0

Bylisi dhe Luftëtari kanë luajtur një miqësore sot dhe ndeshja mes tyre, është mbyllur në barazim 1-1. Ishin ballshiotët që kaluan të parët në avantazh, me anë të afrikanit Antoni.

Megjithatë, në pjesën e dytë djemtë e Mezanit barazuan me anë të Demos, goli i të cilit vendosi dhe rezultatin final të kësaj miqësore. Skuadra e Bylisit ëshë kryesuese në Kategorinë e Parë, Grupin A dhe shihen si pretedentët kryesorë për tu ngjitur në Superiore.

Në fazën e parë, ballshiotët bënë ndeshje shumë të mira dhe ruajnë një distancë prej katër pikësh me ndjekësin më të afërt, Besën, ndërsa Luftëtarit do t’i duhet të luftojë në gjysmën e dytë të kampionatit, për të shmangur rënien nga kategoria Superiore.

Miqësore

Bylis – Luftëtari 1-1
Shënues: Antoni / Demo

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.