Zyrtare/ Bernat transferohet te PSG, Bajerni arkëton 15 milionë €

0

Kalimi i Huan Bernat nga Bajerni i Mynihut te PSG-ja tani ka marrë formë zyrtare. Kanë qenë gjermanët klubi i parë që ka njoftuar arritjen e marrëveshjes. Nga shitja e mbrojtësit spanjoll, bavezët kanë arkëtuar 15 milionë, një shifër kjo e konsidueshme, pasi bëhet fjalë për një lojtar që në pjesën dërrmuese të kohës së tij në Gjermani ka ngrohur stolin.

Bernat ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me kampionët e Francës dhe pritet të jetë një titullar i padiskutueshëm te skuadra e drejtuar nga Tomas Tuhel. Mëngjarashi spanjoll luajti për katër sezone te Bajerni, ku u aktivizua në 113 takime.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.