Zyrtare, Bajerni blen talentin e Arsenalit

0

Pa zhurmë, Bajerni i Mynihut ka mbyllur një blerje që mund të rezultojë një goditje e madhe për të ardhmen, sepse për 10 milionë euro ka blerë nga Arsenali futbollistin e Gjermanisë, Serzh Nabri.

21-vjecari i lindur në Shtutgart ka qenë pjesë e Arsenalit prej vitit 2012, pa ia dalë mbanë të shpërthente te “Topçinjtë”, por as tek Uest Bromi, ku shkoi pjesën e dytë të sezonit të shkuar.

Megjithatë, në fund të gushtit të vitit të shkuar Arsenali e huazoi anësorin ofensiv tek Verderi dhe ishte lëvizja e duhur: 27 ndeshje, 11 gola dhe një rendiment fantastik!

Niveli i tij ka rënë në sytë e Bajernit, që ka vendosur ta blejë, edhe për faktin se Arsenali ka vendosur ta lëshojë për shkak të vështirësive të lojtarit për t’u përshtatur në Angli.

Blerja e tij bën që Bajerni të dalë nga gara për Aleksis Sançez, një hall më pak për Arsenalin, që duhet të bëjë llogaritë me Mançester Sitin tani.

“Është një nder i madh që bëhem pjesë e Bajernit. Para meje është një e ardhme e bukur, po e pres me padurim”, deklaroi Nabri pas zyrtarizimit të transferimit te Bajerni, ndërsa presidenti Karl-Hainc Rumenige tha: “Jemi të kënaqur që kemi blerë një tjetër futbollist të kombëtares gjermane. Serzh është zhvilluar jashtëzakonisht te Verderi”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online