Vlerësimi i radhës për Tahirajn, vlonjati në formacionin e javës

Françesko Tahiraj luajti një ndeshje të shkëlqyer në fitoren 4 – 1 të skuadrës së tij Aluminij ndaj Çeljes. Vlonjati ishte protagonist në të katër golat e ekipit të tij, duke shënuar dy prej tyre.

Paraqitja e mirë, s’do mend që solli dhe vlerësime të ndryshme nga shtypi slloven. Sulmuesi i krahut ishte vendosur në formacionin e javës në të përditshmen sllovene “Dnevnik”. Forma e mirë e 22-vjeçarit nuk ka se si të mos tërheqë vëmendjen e klubeve më të mëdha.

Statistikat tregojnë qartë se çfarë forme të shkëlqyer po shfaq Tahiraj, sulmuesi i krahut ka shënuar pesë gola, ndërsa që nga fillimi i kampionatit ka gjetur tetë herë rrugën e rrjetës. Nëse forma e treguar vazhdon edhe në të muajt në vazhdim është e pashmangshme një ftesë nga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online