Balaj me ekip të ri, firmos në Austri

Bekim Balaj i ka dhënë fund pritjes për ekipin e ri. Gazeta austriake “Kleine Zeitung” raporton…

Zyrtare | Sampdoria huazon Vrionin, mbetet në Serie B

Xhakomo Vrioni mbetet në Serie B. Sulmuesi në pronësi të Sampdorias është huazuar për nje sezon…

E ardhmja pas futbollit, Kukeli i ka idetë e qarta

Burim Kukeli vendosi të vazhdojë futbollin profesionist në Zvicër duke firmosur një kontratë 1-vjeçare me skuadrën…

VIDEO | Start perfekt, Çekiçi nis sezonin e ri me një “silur”

Endri Çekiçi e ka nisur në mënyrë perfekte sezonin e ri me skuadrën e Olimpias së…

Bakaj i bën të gjithë për vete, tifozët e votojnë më të mirin

Pas tri ndeshjesh ku nuk kishte arritur të gjente rrugën e rrjetës, Elis Bakaj u rikthyer…

VIDEO | Muslija “çan” rrjetën, vendimtar në fitoren e Hanover

Florent Muslija ka gjetur rrugën e rrjetës në miqësoren e sotme ku skuadra ku luan i…

VIDEO | Latifi zbavitet në Moldavi, debuton me tripletë

Debutimi i Liridon Latifit me fanellën e Sherif Tiraspolit nuk mund të shkonte më mirë. Sulmuesi…

Uzuni e Kastrati tundin rrjetën, fitore me goleadë e Lokomotivës

Plot 6 futbollistë shqiptarë janë aktivizuar në miqësoren e zhvilluar ditën e sotme midis Lokomotivës së…

Merr fund aventura ukrainase, Demiri transferohet në Sllovaki

Mbrojtësi shqiptar Besir Demiri është prezantuar te skuadra sllovake e Zhilinës. Futbollisti i lindur në Shkup…

VIDEO | Ndeshje fantastike e Çekiçit, gol dhe asist në Slloveni

Endri Çekiçi nuk pati një fillim të lehtë të Olimpija e Lubjanës, por duket se durimi…

“Kontrata” më e rëndësishme e jetës, moment i veçantë për Memushajn

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, ka nënshkruar dokumentit më të rëndësishëm të jetës së tij,…

VIDEO | Cikalleshi asist në humbje, festojnë Uzuni e Kastrati

Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati gëzohen fitores së marrë sot në transfertë. Dy sulmuesit shqiptarë ishin…

Gavazaj ndjek trajektoren e Bakajt, pranë firmës me ekipin bjellorus

Enis Gavazaj ndërpreu pak ditë më parë kontratën me Jenisejn dhe tani është në kërkim të…

Muçolli gjen rrjetën, paraqitje pozitive dhe për dyshen kuqezi

Kastriot Dermaku dhe Federik Veseli kanë bërë paraqitje shumë të mira në prapavijën e skuadrave të…

Gjasula me ekip të ri, rikthehet në Bundesligë

Jurgen Gjasula ka mbyllur bashkëpunimin me klubin e kategorisë së katërt gjermane, Viktoria Berlin. “Stacioni” i…

Ditë vendimtare për Besir Demirin, kolegët e konsiderojnë të larguar

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Besir Demiri, është shumë pranë largimit nga skuadra ukrainase e Mariupolit. Lojtari…

Momenti i Keidi Bares: Rivaliteti me Manajn dhe rikthimi te Atletiko!

Keidi Bare luajti për 90 minuta në fitoren e Malagës ndaj Real Zaragozëz. Mesfushorit fierak, i…

VIDEO | Skuadra e Hasit shokon kryesuesit, Hasani jep asistin

Besnik Hasi ka marrë një pikë të artë me skuadrën e Al Raed në kampionatin e…

Ndryshon konkurrenca për Alijin, tani vihet përballë një anglezi

Mbrojtësi i kombëtares sonë, Naser Aliji, ende nuk ka debutuar me fanellën e Dinamos së Bukureshtit.…

Vlerësimi i radhës për Tahirajn, vlonjati në formacionin e javës

Françesko Tahiraj luajti një ndeshje të shkëlqyer në fitoren 4 – 1 të skuadrës së tij…

Grezda: E kam pritur këtë shans, do tregoj veten

Eros Grezda ka qenë përkrah trajnerit të Gllazgou Rejnxhërs, Stivën Xherard, në daljen për shtyp për…

Momenti i Binakut, titullar dhe asist në fitoren e Malmos

Egzon Binaku është rikthyer të luajë si titullar me skuadrën e Malmos. Mbojtësi i kombëtares sonë…

S’ka hapësira tek ekipi i parë, Abazaj luan me rezervat

Aventura e Kristal Abazajt tek Anderlehti mund të kishte pasur një fillim shumë të mirë. Sulmuesi…

Video | Xhaka bën “Mesin”, Voca gol trepikësh për Lucernën

Taulant Xhaka është rikthyer të luajë si titulluar me skuadrën e Bazelit pas plot katër muajsh…

Më në fund një lajm i mirë për Panuçin, Binaku spikat në Suedi

Ndeshjet e “Nations League” ndaj Skocisë dhe Izraelit po afrojnë dhe trajnerit të kombëtares tonë i…

Nis sezoni në Turqi, Cikalleshi e Muriqi e fillojnë me humbje

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, nuk e ka nisur siç duhet sezonin e ri në…

Ramadani e Sormani befasojnë kampionët, por fundi rezulton i dhimbshëm

Velje, klubi danez ku luan mesfushori i kombëtares sonë Ylber Ramadani luajti sot një ndeshje ndaj…

Legjionari i “harruar” lojtar i lirë, e thërrasin milionat e Azisë

Jurgen Gjasula nuk është një emër shumë i njohur për publikun e gjërë shqiptar, por mesfushori…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online