Browsing Tag

PAOK

Mihaj firmos sot, gati të nisë “epokën” e re

Enea Mihaj do të nisë një aventurë të re, por do të mbetet në kampionatin grek. Mbrojtësi qendror e mbyll me Panaitolikos, ku është aktivizuar rregullisht si titullar dhe ka spikatur. Kalimi te PAOK-u shikohet si pozitiv, pasi bëhet fjalë…

Hapet merkato, të reja për dyshen e kombëtares

Me fundin e sezonit vjen dhe hapja e merkatos, që ka nisur me të reja, sidomos nga legjionarët. Ergys Kaçe e ka përfunduar aventurën e tij te Panathinaikosi. Mesfushori i Kombëtares sonë do të rikthehet përsëri te kampionët e PAOK-ut, pasi…

Selaniku merr zjarr: Javën e ardhshme, kampionë!

Është viti i PAOK-ut, është viti i Selanikut, më saktë pjesës bardhezi të qytetit! Pa asnjë humbje në 27 ndeshje kampionati, skuadra e drejtuar nga Razvan Luçesku është praktikisht kampione dhe tifozeria në stadiumin "Toumba" e ka nisur…

VIDEO | Durmishaj i pandalshëm, ndëshkon edhe gjigantët e PAOK

Sulmuesi shqiptar, Florin Durmishaj po kalon sezonin e tij më të mirë në karrierë. 22-vjeçari vazhdon të shënojë dhe të jetë i rëndësishëm për skuadrën e Panionios. Në takimin e sotëm në Kupën e Greqisë përballë PAOK-ut, skuadër që është…

Gati milionat për shqiptarët, Mihaj dhe Rashica në radar

Enea Mihaj dhe Milot Rashica janë dy lojtarët shqiptarë që po shkëlqejnë me skuadra e tyre. Mbrojtësi 20-vjeçar, i cili luan për Panionios, ka qenë një nga futbollistët më të mirë në Greqi këtë sezon dhe ka tërhequr vëmendjen e skuadrave të…

Selaniku “zjarr”, PAOK gjunjëzon Panathinaikosin

Tetë ndeshje, 8 fitore dhe kreu i mbërthyer fort, edhe pse 2 pikë penalizim ndoshta do të peshojnë deri në fund të kampionatit. PAOK ka fituar edhe sot, duke mposhtur 2-0 Panathinaikosin e “ish”-it Ergys Kaçe, i cili luajti në fundin e…

Sarri i fokusuar te kampionati, ndaj PAOK-ut pa tre titullarë

Sot Çelsi do të luajë në transfertë ndaj PAOK-ut në kuadër të edicionit të ri të Europa League. Tekniku i skuadrës londineze, Mauricio Sarri, bëri të ditur para gazetarëve arsyen e mungesës së yllit të skuadrës, belgut Eden Hazard. “Pas…

Ergys Kaçe huazohet në Qipro

Merr fund përkohësisht karriera e Ergys Kaçes në Greqi, sepse vjen një tjetër huazim, këtë radhë në Qipro. Bëhet fjalë për APOEL Nikozinë, një ndër klubet më të mëdhenj në Qipro, që ka arritur marrëveshjen me PAOK-un për huazim deri në fund…

“Lumë” ofertash për Kaçen, vjen vendimi i PAOK-ut

Ergys Kaçe qëndron, ikën, në pikëpyetje? Më në fund po hidhet dritë mbi të ardhmen e mesfushorit të kombëtares sonë, i cili është pjesë e PAOK-ut, por ka shumë oferta dhe nuk dihet ende a do të qëndrojë në Selanik, mbi të gjitha për faktin…