Zyrtare: Tramexani mbyll pushimet, tani do drejtojë në Qipro

0

Tashmë është zyrtare. Paulo Tramexani është trajneri i ri i Apoelit të Nikosisë. Ish-ndihmësi i De Biazit në kombëtaren tonë duket se ka arritur marrëveshjen për të qenë trajner i klubit më historik në Qipro.

Tramexani pas eksperiencës më kombëtaren shqiptare, ishte trajner i Luganos, gjithashtu dhe i Sionit në kampionatin zviceran. Apoeli po kalon një fillim sezoni jo shumë të mirë, teksa nuk arriti të kualifikohej në grupet e Europa Ligë, si dhe humbja në shtëpi ndaj Doksës me shifrat e thella 2-5, i kushtuan shkarkimin trajnerit të kaluar.

Paolo Tramexani ishte pjesë e kombëtares tonë në periudhën e artë, kur dhe Shqipëria u kualifikua për Evopianin e vitit 2016. Italiani në atë kohë mbulonte rolit e zëvendës trajnerit të kombëtares shqiptare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.