VIDEO | Çmenduritë e Uatford nderojnë Arsenalin, “topçinjtë” kapin vendin e katërt

0

Arsenali ka marrë tri pikë të çmuara në garën për një vend në Champions. “Topçinjtë” mundën në transfertë Uatfordin me rezultatin minimal 1 – 0.

Momenti vendimtare i ndeshjes ishte minuta e 10-të. Portieri i vendasve Forster nënvlerëson Obamejang dhe ky i fundit çon topin në rrjetë. Më pak se 100 sekonda më vonë kapiteni Uatford, Troi Dinej, ndërshkohet me kartonin të kuq pas një goditje me bërryl.

 

 

Në pjesën e mbetur të lojës Arsenali e ka të lehtë të dominojë ekipin vendas, por pa mundur të çajë mbrojtjen. Më këtë fitore, Arsenali shkon në kuotën e 66 pikëve, po as Çelsi, por golevarazhi më i mirë u jep vendin e katërt “topçinjve”.

 

 

Uatfod 0 – 1 Arsenal
Shënues: Obamejang 10’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.