VIDEO: Shtesa në Londër, Frankfurti beson gjithnjë e më shumë

0

Çelsi e priste disi më të lehtë, pas barazimit në Gjermani, por Frankfurti po tregon se është një ekip fantastik dhe nuk i druhet askujt.

1-1 90 minutat e gjysmëfinales së kthimit në Europa League dhe Arsenali finalist duhet të presë, sepse ka ende shtesa për të luajtur në Stamford Bridge.

Çelsi shënoi në minutën e 28-të me Loftus-Çik dhe u duk se i vuri punët në vijë, por pak nga pak Frankfurti u rrit dhe barazimi me supertalentin Joviç ishte i merituar në pjesën e dytë.

Ndeshja u hap totalisht në 30 minutat e fundit dhe Frankfurti fitoi gjithnjë e më shumë terren, por edhe besim. Çelsi me fat, sepse Azpilikueta mund të dilte me karton të kuq në një kundërsulm gjerman.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.