Browsing Tag

Claudio Ranieri

Pastore-Di Françesko, zbulohet arsyeja e krisjes

Havier Pastore duket se ka gjetur veten te Roma. Pasi pati një pjesë zhgënjyese sezoni nën drejtimin e Di Françeskos, ku nuk aktivizohej gati fare, me ardhjen e Ranierit gjërat janë ndryshe. Në fitoren e ndeshjes së fundit ndaj Kaliarit,…

Ranierit i ofrohet rikthimi, tani kërkohet përtej oqeanit

Klaudio Ranieri zhgënjeu në eksperiencën e tij të fundit si trajner, teksa kishte drejtimin e francezëve të Nantës dhe u shkarkua nga drejtuesit e saj, si pasojë e rezultateve të dobëta. Gjithsesi aftësitë e trajnerit italian nuk vihen në…