VIDEO / Napoli përmbys Xhenoan, “Marassi” kthehet në një moçal”

0

Napoli ka arritur një fitore të vuajtur ndaj Xhenoas në një 90 minutësh, ku përveç shiut iu desh të kishte kundër edhe kushtet atmosferike, që e kthyen tapetin e stadiumit “Marassi” në një moçal ku nuk mund të luhej futboll.

Xhenoa gjeti e para avantazhin me anë të Kuames, i cili shfrytëzoi një krosim të Romulos dhe mposhti Ospinën me një goditje me kokë. Në këtë gol nuk mund të shpëtoj pa faj mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj, i cili pati një moment përgjumje dhe harroi të markonte siç duhej lojtarin nga Bregu i Fildishtë.

Reshjet e vazhdueshme bënë që të mos flitej më për futboll dhe gjyqtari Rosario Abiso çoi skuadrat në dhomat e zhveshjes në minutën e 60-të. Pas një pushimi që zgjati rreth 10 minuta, ndeshja rifilloi dhe Napolit i mjaftuan më pak se dy minuta për të barazuar rezultatin me anë të Ruiz.

Goli i përmbysjes erdhi në minutën 86-të. Mbrojtësi Biraski çon topin në rrjetën pas një dyluftimi me Albiol. Lojtarët vendas pretendojnë për faull nga spanjolli, por gjyqtari e quan golin të rregullt. Me këtë fitore Napoli është përkohësisht tre pikë larg kryesuesve të Juventusit, që nesër kanë një transfertë të vështirë ndaj Milanit në “San Siro”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.