VIDEO | Liverpuli përmbys me spektakël, Junajtid i pandalshëm

0

Janë luajtur pjesa më e madhe e ndeshjeve të vlefshme për javën e 23-të të Premier Ligës. Liverpuli mes shumë vuajtjeve ka arritur të triumfojë ndaj Kristal Palasit, me shifrat 4-3, ku përmbysi disavantazhin e pjesës së parë dhe çon në +7 diferencën me Sitin.

Ndërkohë, Mançester Junajtid dhe Ole Gunar Solskjaer arrijnë fitoren e shtatë radhazi mes kupës dhe kampionatit, teksa triumfojnë ndaj Brajtonit me shifrat 2-1, duke u afruar në vetëm tre pikë me zonën Champions, që para disa javëve dukej e pamundur.

Në ndeshjet e tjera Bornmuth u rikthye te fitorja, teksa Uillson dhe King  mjaftuan ndaj Uest Hemit për të mbyllur gjithçka në 2-0. Njukasëll dhe Sauthempton morën fitore mjaft të rëndësishme për luftën për mbijetesë, respektivisht ndaj Kardifit dhe Evertonit me shifrat 2-0 dhe 2-1.

Uatfordi nga ana tjetër u nda në paqe me Bërnlejn në një barazim pa gola. Në orën 18:30 do të luhet kryesfida e javës së 23-të, ku Arsenali dhe Çelsi do të përplasin brirët në “Emirates Stadium”.

Premier Ligë | Java e 23-të

Bornmuth 2–0 Uest Hem

Shënues: Uillson 53’, King 90+1′

Liverpul 4–3 Kristal Palas

Shënues: Salah 46’, 75’, Firmino 53’ , Mane 90+3′ / Tausend 34’, Tomkins 65’, Mejer 90+5

Mançester Junajtid 2–1 Brajton

Shënues: Pogba 27’(pen.), Rashford 42’ / Gros 72’

Njukasëll 3-0 Kardif Siti

Shënues: Shar 24’, 63’, Ajoze Perez 90+3′

Sauthempton 2–1 Everton

Shënues: Uord Prous 50’, Dinj 64’(aut.) / Sigurdson 90+1′

Uatford 0-0 Bërnlej

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.