VIDEO | Kthim pas në kohë, shijoni perlën e “bomberit” Jyrgen Klop

0

Jyrgen Klop pati një karrierë të suksesshme te skuadra e Maincit, ku luajti për 10 vite. Fatkeqësisht, trajneri i Liverpulit  nuk pati mundësinë që të luante në Bundesligën e parë gjermane.

Kisha talentin e një lojtari të kategorisë së katërt, por trurin e një lojtari të kategorisë së parë, prandaj përfundova  në kategorinë e dytë”, tha Klop me humor, kur u pyet nëse kishte pendesë për faktin që s’kishte provuar kurrë shijen e kampionatit më elitar në Gjermani.

Gjithsesi, Klop ka me së të krenohet kur e kthen kokën pas. Në një takim ka shënuar katër gola. Pjesa dërrmuese e 52 golave që Klop shënoi me Maincin ishin me kokë ose goditje të thjeshta nga brenda zonës së rreptësisë, megjithatë ka dhe gola të veçantë. Në sezonin 1997/1998 Klop shënoi një kryevepër ndaj Mepenit. Një goditje stil “volej” që nuk përfundoi në trekëndëshin e portës së kundërshtarit, mesi këtë gol nuk ka se si ta harrojë.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.