(VIDEO) Interi në Austri, 20 sekonda diskutim për të bërë një… gomarllëk!

0

Interi arriti të marrë një fitore 0-1 në transfertë përballë Rapid Vienës dhe hodhi një hap të rëndësishëm për kalimin në raundin tjetër të “Europa League”. Zikaltrit luajtën edhe pa sulmuesin argjentinas, Mauro Ikardi, por ia dolën që të arrinin te suksesi.

Nuk ishte loja e mirë ose rezultati i arritur ajo që mori vëmendjen më të madhe, por një goditje dënimi i Ivan Perishiç. Sulmuesi kroat dhe Kandreva diskutuan për rreth 20 sekonda me njëri-tjetrin për mënyrën e ekzekutimit të kësaj goditje dënimi, por në fund u bënë gazi i rrjeteve sociale. Ndoshta, goditja e dënimit më e shëmtuar në historinë e futbollit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.