Browsing Tag

Candreva

Rrëfehet Kandreva: Ja pse e refuzova kalimin te Monako

Në limitet e merkatos së verës, Antonio Kandreva ishte fare pranë kalimit te skuadra e Monakos. Në një intervistë për “Sport Mediaset“, sulmuesi anësor i Interit shpjegoi se çfarë e shtyu të refuzonte në momentin e fundit kalimin në…

Një fshat arbëresh në festë për Kandrevën

Antonio Kandreva është një ndër lojtarët kryesorë tek Interi dhe te kombëtarja italiane, por për lojën dhe golat e tij duhet të krenohemi edhe ne, pasi Kandreva është me origjinë arbëreshe. Gianlucadimarzio.com ka publikuar një artikull në…