VIDEO | Heshtje në Madrid, Rakitiç i jep avantazhin Barçës

Po luhet në “Santiago Bernabeu”, supersfida mes Realit të Madridit dhe Barcelonës, e vlefshme për javën e 26-të të La Ligës. Sfida nisi e luftuar nga të dyja ekipet dhe me raste, ku Leo Mesi kërëcënoi fillimisht, por tentativa e tij përfundoi jashtë kuadratit.

Gjithsesi, katalanasit vijuan të këmbëngulnin dhe në minutën e 26-të gjetën avantazhin me anë të Ivan Rakitiç. Kroati arriti të finalizonte në mënyrë perfekte, duke kaluar topin mbi Kurtuan me parabël dhe duke heshtur “Bernabeun”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online