VIDEO | Ulvs vazhdon me surpriza, thyen Sitin e Guardiolës

0

Ulvërhampton po merr pjesë në Premier League Asia, së bashku me skuadrën e Mançester Sitit, dy ekipe që u përplasën sot. Kampionët në fuqi të Anglisë e dominuan takimin, por nuk arritën të thyenin mbrojtjen e Ulvs. Madje, Rahim Sterling humbi dhe një penallti në pjesën e parë.

Goli mungoi përgjatë gjithë 90 minutave dhe skuadrat iu drejtuan penalltive. Rui Patrisio, portieri i Ulvs, ishte heroi i skuadrës, pasi priti 3 penallti dhe “Ujqërit” triumfuan 3-2 nga pika e bardhë. Parashikohet një sezon i madh për Ulvs në Premier League këtë sezon dhe të besuarit e Nuno Espirito Santo vazhdojnë të impresionojnë, si në fushë, ashtu dhe në merkato…

Ulvs – Man. Siti  0-0 (3-2)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.